Hela människan inte bara idrottaren!

Jönköpings Kommun

Coachteam

Badminton

Simon Erlandsson
0730-976271 
simon.erlandsson@jonkoping.se
Ansvarig NIU Badminton

Basket

Dennis Aulander
036-10 70 13
dennis.aulander@jonkoping.se                     Verksamhetsansvarig NIU Basket                                                                                                                

Francisco Pinto
0761-658555
francisco.pinto@jonkoping.se                                                                                                     Ansvarig NIU Basket

Fotboll

Hans Lindbom
0705-61 30 81
hans.lindbom@jonkoping.se
Verksamhetsansvarig NIU Fotboll                                     

Sandra Wuopio
0734-428601
sandra.wuopio@jonkoping.se                                           
Ansvarig NIU Fotboll  flickor

Roald Karlstedt
0702-23 85 98
roald.karlstedt@jonkoping.se
Ansvarig LIU fotboll.

Stefan Jörgensen
0726-26 37 20
stefan.jorgensen@j-sodra.se

Friidrott

Ann Axelsson
0733-10 40 16
ann.axel@telia.com
Verksamhetsansvarig NIU Friidrott.

Fysträning

Hannu Vilmi
0706-25 40 30
hannu.vilmi@jonkoping.se                                               
Ansvarig för Träningsverket

Golf

Niklas Eriksson
0704-90 94 90
niklas@a6gk.se                                            
Verksamhetsansvarig NIU Golf

Jacob Flood                                                                                                                                     0708369375                                                                                                                                jacobflood41@icloud.com                                                                                                   Lärare/coach NIU Golf                                                                           

Daniel Rehncrona                                                
0708256344                                                                                                                                           pro@jonkopingsgk.se                                                                                                                     Lärare/coach NIU Golf                                                                                                                                                                                                                    

Handboll

Caroline Hallberg Gustafsson
0702-23 88 74
caroline.hallberg-gustafsson@jonkoping.se  
Verksamhetsansvarig NIU Handboll

Joachim Löfstedt
0735-09 19 60
joachim.lofstedt@jonkoping.se
Ansvarig NIU Handboll

Innebandy

Christian Lindahl
0706-92 68 87
christian.lindahl@jonkoping.se
Verksamhetsansvarig NIU Innebandy                                

Johan Anderson
0736-56 26 91
johan.anderson@jonkoping.se                                                
Ansvarig NIU/LIU Innebandy flickor

Mats Karlsson
mats.karlsson1@jonkoping.se                                                                                                  Ansvarig LIU Innebandy                                                                                                   

Ishockey

Jonas Holmström                                                                                                                          0704999636 
jonas.holmstrom@hv71.se
Ansvarig NIU Ishockey

Patrik Andersson                                        0735150457                                                                                              patrik.andersson@hv71.se   
Ansvarig NIU Ishockey                                                                                                      

Ulf Johansson
0705-61 25 85
ulf@proevents.se
Ansvarig för LIU flickor.

Per Gustavsson                                                                                                                            
070-8615607
pelle@hcdalen.se
Ansvarig för LIU pojkar

Konot

Sofia Paldanius                                                                                                                                073-694 06 20                                                                                                                  sofia@paldanius.se                                                                                                                    Ansvarig LIU Kanot 

Mountainbike

Anders Ljungberg                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          070-761 56                                                                                                        anders.ljungberg@jonkoping.se                                                                                                            Ansvarig LIU Mountainbike

Orientering

Ingvar Åkesson
0707-66 11 20
ingvar.akesson@jonkoping.se                     
Verksamhetsansvarig NIU Orientering

Hanna Palm                                                                                                                                  0722414703                                                                                                       hanna.palm-@telia.com                                                                                                      Lärare/coach NIU Orientering

RIGRodd

Leif Johansson                                                                                                                               070-527 67 24                                                                                                                leif.johansson@rodd.rf.se                                                                                                           Ansvarig RIG Rodd                                                                                                            

Simsport

Christin Berglund
0702-13 51 92
christin.berglund@jonkopingss.se
Verksamhetsansvar NIU Simsport

Jacob Fredriksson
070-621 87 15
jacob.fredriksson@jonkopingss.se                                                                                            Ansvarig NIU Simsport

Tennis

Nicolás Leiva Martinez                                                                                                                  070-974 61 44                                                                                             nicolas@racketcentrum.se                                                                                                              Ansvarig LIU Tennis                                                                                                

Kontaktformulär

Om du har frågor eller vill bli kontaktad fyll i formuläret nedan